Yükleniyor

Vulpis Blog

Vulpis Yazılım
Responsive Tasarım Nedir?

Responsive Tasarım Nedir?

Responsive Tasarım Ne Demek?

Duyarlı tasarım anlamına gelen responsive tasarım; kullanılabilirliği ve memnuniyeti sağlamak için web sayfalarının çeşitli cihazlarda ve pencere veya ekran boyutlarında minimumdan maksimum görüntü boyutuna kadar iyi görüntülenmesini amaçlayan bir web tasarımı yaklaşımıdır.

Web siteniz hangi ekrandan açılıyorsa o ekrana göre kendini otomatik olarak ayarlaması demektir. Responsive tasarımı sağlamak için anlık olarak ekran boyutunu anlayan responsive teknolojisini tanıyan CSS3 gibi yazılım dilleri kullanılır.

Genelde masaüstü bilgisayar, laptop, tablet ve mobil versiyon olarak 4 kademeli şekilde tasarlanır. Yani bu cihazlardan girildiği takdirde, web site tasarımınızı girilen cihazın ekran boyutuna göre ayarlar.  

Responsive Tasarım kısacası; web sitenizin açıldığı ekrana göre web site tasarımınızın anlık olarak ayarlanması demektir.

Örnek; eğer blog sayfamıza bilgisayar üzerinden girdiyseniz tarayıcınızın ekran boyutunu küçültüp büyüterek responsive tasarımı daha iyi anlayabilirsiniz. Ekran boyutunuza göre web sitemizin tasarımı otomatik kendini ayarlayacaktır.

 

Responsive Tasarım Faydaları Nedir?

  • Web sitenizin tüm platformlardan erişimini sağlar.
  • Web siteniz tamamen kullanışlı olur.
  • Ekstra mobil, tablet vb. cihazlar için yönlendirmeler olmayacağı için siteniz hızlı çalışır.
  • SEO olarak fayda sağlar. Çünkü Google gibi arama motorları kullanışlı ve hızlı web sitelerini ön planda tutar.
  • Eğer web sitesi değil web programı yaptırdıysanız mobil ve tablet için ayrıca uygulama yaptırmanıza gerek kalmaz. Herhangi bir cihazın tarayıcısından giriş yaparak programınızı kaldığınız yerden kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kısa ve öz olarak web sitenize ve ya web programınıza ekstra herhangi bir yazılıma ve platforma ihtiyaç duymadan internete bağlanan herhangi bir cihazdan erişim sağlayabilirsiniz.

 

Vulpis Yazılım olarak tüm yazılım işlerinizde responsive tasarım kullanmaktayız. İhtiyacınıza göre mobil uygulama dönüşümünü de sağlıyoruz. Web sitenizin ve ya web programınızın tüm platformlardan erişimini isteğinize göre sağlıyor ve gerekli güvenlik önlemlerini alıyoruz. Google ve Yandex alt yapısı kullanarak geliştirdiğimiz özel algoritma sayesinde çoğu dertten kurtuluyorsunuz.

Size sadece, keyfinize bakarken internete bağlanabilen herhangi bir cihazdan web sitenize ve ya programınıza girmek kalıyor.